Od  30 maja  do  30  września  2014 r., prezentowaliśmy wystawę czasową Bursztynowe skarby z kolekcji Muzeum Bursztynu, Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.
Prezentacja gdańskiej kolekcji  bursztynu w Muzeum Regionalnym w Człuchowie jest drugą, tak dużą, wystawą czasową organizowaną przez Muzeum Bursztynu. Wypożyczone obiekty w sposób przekrojowy ilustrują kolekcję, którą Muzeum Bursztynu udostępnia zwiedzającym.
Wśród około 250 wypożyczonych obiektów, znajdują się okazy przyrodnicze, obiekty sztuki dawnej, a także współczesne wyroby rzemiosła artystycznego i nowoczesna biżuteria. Dodatkowo, na ścianach zawisną fotografie przedstawiające cenne gdańskie zbiory, które uzupełnią ekspozycję.Szerokie spektrum zaprezentowanych eksponatów stanowi zaproszenie do poznania tajemnic bursztynu, naszego dziedzictwa kulturowego,  jak i jego historii, dziejów z nim związanych oraz aktualnych trendów w bursztynnictwie.
Kuratorem  wystawy była  Joanna Grążawska, Kustosz, Kierownik Muzeum Bursztynu, Oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.