serdecznie zaprasza

w wykonaniu

Marcina Dominika Głucha

w czwartek, 22 października 2015 r., o godz. 18.00

Marcin Dominik Głuch - pianista, dyrygent, antropolog kultury, kompozytor; ur. 1973, w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego. Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School Dansforum w Göteborgu w Szwecji, gdzie współpracował z Festiwalem Naukowym, Festiwalem Filmowym, Wyższą Szkołą Muzyczną i artystami: Piotrem Skałubą, Janem Englertem, Piotrem Janowskim, Grantem Martyrosianem, Dawidem Dorelem Ambrusem, Małgorzatą Gucewicz-Boublej, Birgitt i Ellen Finnilä oraz choreografami: Lią Schubert, Vaclavem Havlikiem, Marianą Dascalu i Ran Hamilton. Autor baletu Wspomnienia z ogrodu , współpracował z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, w Nicei, Paryżu i Palmie na Majorce. W sezonie artystycznym 2006-2007 był gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego Rampa na Targówku w Warszawie, gdzie przygotowywał przedstawienie Brat Naszego Boga z muzyką Zygmunta Koniecznego.

Koncertował w USA, Meksyku, Japonii, Chinach oraz w wielu krajach europejskich. Promuje polską muzykę fortepianową występując dla Stowarzyszeń Polonijnych w Europie. Marcin Dominik Głuch jest również autorem wielu publikacji naukowych poświęconych antropologii polskiej kultury muzycznej w Szwecji.